Monitoring obiektów mostowych

Oferujemy Państwu świadczenie usług związanych z prowadzeniem monitoringu obiektów mostowych. Prace te prowadzimy w sposób ciągły, tj. 24 h/dobę. System ciągłego monitoringu cechuje się przede wszystkim możliwością wykonania pomiarów wielkości fizycznych takich jak:

  • przyspieszenia pomostów,
  • deformacje (ugięcia, odkształcenia) lokalnych elementów konstrukcji,
  • siły w cięgnach,
  • kąty obrotu łożysk,
  • deformacje/odkształcenia dylatacji i łożysk,
  • wiele innych na życzenie Zamawiającego.

Każdorazowo system monitoringu obiektów mostowych jest indywidualnie dopasowywany do obiektu. Konieczne jest wzięcie pod uwagę uwarunkowań konstrukcyjnych, ekonomicznych i szczegółowych wymagań inwestora. Dzięki rozmieszczeniu na obiekcie czujników wszystkie niezbędne dane są przesyłane do chmury lub lokalnego komputera. Tam specjalne oprogramowanie zbiera je, archiwizuje i pozwala przeprowadzić obróbkę, a tym samym wykryć wszelkie nieprawidłowości czy anomalie.

Wszystkie prace, w tym monitoring dachu są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych inżynierów, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu możemy nie tylko szybko wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, ale też uzyskać rzetelne i dokładne pomiary. W zależności od sytuacji oferujemy wykonanie pomiarów krótko- i długoterminowych. Każdorazowo zakres usług dostosowujemy do potrzeb Klienta, ale też indywidualnej sytuacji. W przypadku pytań i wątpliwości – pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do współpracy.